
Ако имахме талантливи журналисти, които наместо предварително да съгласуват удобните въпроси, както прави в момента Миролюба Бенатова с Вальо Танов, може би щяхме да узнаем, как така близо 340 кг злато се изпари във въздуха от уж надежното хранилище за задържане на ценни пратки.
Може би и някой щеше да зададе въпроса, как може такова количество злато, да се съхранява при подобен небезопасен начин.
Възможно би било и друг да попита, какво се случва с едно дело, когато задържаните веществени доказателства по него изчезнат.
И ще трябва отново да приемем удобните новини, които услужливите новинари ще ни поднесат довечера.
Като най-благородно се надяваме, че така изчезналото злато, е всъщност взето за допълнително материално стимулиране на митничарите, които с 340 лева заплата ще трябва да бранят интереса на държавата ни и респективно нашият.
За кое става дума?Какво трябва да направя!Само кажи, щото оплетох конците от различни задачки.Не зна в кой момент кое искаш.Иначе-веднага.
ОтговорИзтриванеНа първо време да съберем пари за един металотърсач в помощ на Агенция Митници, 340 кила злато все трябва да ги засече някак си, колкото и слабичък да е.
ОтговорИзтриванеОчакваме акция "Иманярите" :)
И е интересно да се разбере, защо помещението не е отговаряло по стандарт на Приложение № 3 към чл. 5, ал. 3, чл. 9, т. 1 (Изм. – ДВ, бр. 68 от 2004 г.) където ясно е посочена Категоризацията на трезорните помещения, за суми и ценности над 20 000 000 лв. за колкото се предполага, че е имало там преди обира. Не са изпълнени изискванията за съхранение, което навежда на мисълта, че всичко е внимателно и предварително планирано още от вкарването на задържаните стоки там?!
ОтговорИзтриванеКому е било удобно това?